bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10728009



*

nr 1072 8009


Lars Lerin

(f. 1954), Sverige


Akvarell, Lars Lerin (f. 1954), Hus Svolvaer, bladets mått: 37x57 ca


Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.

Följerätt

Ja

Utrop:

40.000 kr

Såld:

63.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 november 2016
kl 20:51:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/11 15:21:16 1      36.000 kr
19/11 21:40:30 2      32.000 kr
19/11 21:40:30 1      33.000 kr (Budbetjänt)
22/11 21:08:23 3      38.000 kr
25/11 18:41:27 1      38.000 kr
25/11 18:41:27 3      38.000 kr (Budbetjänt)
25/11 18:42:00 1      41.000 kr
28/11 09:58:51 3      41.000 kr
28/11 09:58:51 1      41.000 kr (Budbetjänt)
28/11 09:59:03 3      43.000 kr
28/11 14:47:53 4      45.000 kr
28/11 18:04:19 3      47.000 kr
28/11 19:34:43 1      48.000 kr
28/11 19:36:10 3      52.000 kr
28/11 19:37:31 1      51.000 kr
28/11 19:37:31 3      52.000 kr (Budbetjänt)
28/11 19:52:20 1      57.000 kr
28/11 20:43:15 5      56.000 kr
28/11 20:43:15 1      57.000 kr (Budbetjänt)
28/11 20:45:07 5      62.000 kr
28/11 20:45:10 1      60.000 kr
28/11 20:45:10 5      61.000 kr (Budbetjänt)
28/11 20:45:47 1      62.000 kr
28/11 20:45:47 5      62.000 kr (Budbetjänt)
28/11 20:46:17 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
  • 28 nov

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...

Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Lars Lerin

Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.

Läs mer om Lars Lerin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller akvarellister hus svolvaer lars lerin svensk konst svensk konstnär svenska akvarellister svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 2482 Akvarell
    A E Howarth, Signerad, landskap med hus, 16x29 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 18:48
  • 1124 Akvarell
    Beatrice Austen, 1800-tal, Signerad, Bucks hall Co..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 20:10
  • 1091 Akvarell
    Erna Ovesen (1904-1988), Sverige. "Sommarnatt, Ulv..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 18:41
  • 1118 Akvarell
    Ester Almqvist (1869-1934), Sverige. Signerad, dat..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 18:16
  • 1121 Akvarell
    Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Alplandskap, Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 20:04
  • 7183 Akvarell
    Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Teneriffe. S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 19:54




Ladda ner broschyr