bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 7641057



*
Ymnighetshorn

nr 764 1057


1 par, nysilver, längd: 40


Utrop:

800 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 juni 2012
kl 17:28:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/6 23:21:30 1      100 kr
9/6 09:06:06 2      Vinnande bud
10/6 19:08:15 3      200 kr
11/6 16:20:13 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
  • 3437 Bänk
    omkring 1900, bemålad, längd: 73 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:24
  • 2200 Barometer
    med termometer, Mässing, höjd: 44 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:18
  • 4039 Bokstöd
    Ett par, Richard Rohac, Brons, Vienna, 1950-tal, h..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:24
  • 4042 Bokstöd
    Ett par, Richard Rohac, Vienna, brons, 1950-tal, h..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 20:55
  • 3389 Bordskanoner
    3 st, längd: 15-19
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 19:00
  • 3529 Bricka
    "Torben Örskov & Co", Teak, längd: 51 cm
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 maj kl 18:00