bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 7641057



*
Ymnighetshorn

nr 764 1057


1 par, nysilver, längd: 40


Utrop:

800 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 juni 2012
kl 17:28:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/6 23:21:30 1      100 kr
9/6 09:06:06 2      Vinnande bud
10/6 19:08:15 3      200 kr
11/6 16:20:13 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
  • 7871 Kniv
    J Martiini, Rovaniemi, Finland, i läderfodral, län..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 20:29
  • 8331 Koffert
    längd: 45 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 19:06
  • 7703 Krucifix
    1800-tal, trä och mässing, höjd: 29, 5
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 20:12