bakg

  ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 7641057



*
Ymnighetshorn

nr 764 1057


1 par, nysilver, längd: 40


Utrop:

800 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 juni 2012
kl 17:28:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/6 23:21:30 1      100 kr
9/6 09:06:06 2      Vinnande bud
10/6 19:08:15 3      200 kr
11/6 16:20:13 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
  • 4521 Babushka
    5 delad, Ryssland
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 20:45
  • 4022 Bricka
    Firma Svenskt Tenn. Mönster Gröna Fåglar av Josef ..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:59
  • 5036 Erotisk speldosa
    Omkring 1900, längd: 39 cm
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:04
  • 4056 Kaffekannor
    2 st, design: Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sver..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:04
  • 4458 Kornisch
    rokokostil, längd: 163 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 19:50
  • 4398 Kuriosa
    bland annat Kina, 1800-tal
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 feb kl 18:43




Ladda ner broschyr