KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7721181

Träsnitt

nr 772 1181

Maja Fjaestad (1873-1961), Ängsblommor, signerad, bladets mått: 23x26

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

550 kr

måndag 20 augusti 2012
kl 17:57:21

Maja Fjaestad

Maja Fjaestad, född 1873 i Hörby, Skåne, död 1961 i Arvika, svensk bildkonstnär och konsthantverkare.

Läs mer om Maja Fjaestad
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt maja fjaestad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt ängsblommor

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev