bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7451470



*
Spegel

nr 745 1470


höjd: 120


Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:27:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/2 17:49:59 1      300 kr
1/3 14:37:24 2      200 kr
1/3 14:37:51 2      350 kr
5/3 07:43:53 1      600 kr
5/3 09:34:58 2      450 kr
5/3 09:35:22 2      600 kr
5/3 09:36:09 2      650 kr
5/3 11:51:19 1      800 kr
5/3 13:37:21 2      750 kr
5/3 13:37:41 2      900 kr
5/3 17:02:09 3      1.600 kr
5/3 17:52:08 1      1.000 kr
5/3 17:54:33 1      1.200 kr
5/3 18:18:22 1      1.500 kr
5/3 18:18:52 1      1.700 kr
5/3 18:22:03 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8136 Båtventil
    med spegel, diameter: 31 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:57
  • 7026 Skåp
    med spegeldörrar, Indien, längd: 122 cm, djup: 59 ..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:49
  • 8438 Spegel
    119x66
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:22
  • 7392 Spegel
    1800-tal, Karl Johan-stil, 122x47
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:38
  • 8324 Spegel
    1800-tal, Mahogny, längd: 72x45
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:47
  • 8403 Spegel
    60x80, nutida tillverkning
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:31