bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7451470



*

nr 745 1470


Spegel

höjd: 120


Utrop:

300 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:27:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/2 17:49:59 1      300 kr
1/3 14:37:24 2      200 kr
1/3 14:37:51 2      350 kr
5/3 07:43:53 1      600 kr
5/3 09:34:58 2      450 kr
5/3 09:35:22 2      600 kr
5/3 09:36:09 2      650 kr
5/3 11:51:19 1      800 kr
5/3 13:37:21 2      750 kr
5/3 13:37:41 2      900 kr
5/3 17:02:09 3      1.600 kr
5/3 17:52:08 1      1.000 kr
5/3 17:54:33 1      1.200 kr
5/3 18:18:22 1      1.500 kr
5/3 18:18:52 1      1.700 kr
5/3 18:22:03 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 9242 Spegel
    + Konsolbord, mahogny, Nyrokoko. Höjd: 180+ 81
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 19:56
  • 2066 Spegel
    1960-tal, 128x50 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:42
  • 2034 Spegel
    60x45 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:49
  • 9269 Spegel
    Empirestil, 1800-tal, 60x34
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:36
  • 2228 Spegel
    Gustaviansk stil. Höjd: 73
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 19:43
  • 9438 Spegel
    Karl Johan, mahogny, 180x80
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 19:05




Ladda ner broschyr