bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7451470



*
Spegel

nr 745 1470


höjd: 120


Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:27:03


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
29/2 17:49:59 1      300 kr
1/3 14:37:24 2      200 kr
1/3 14:37:51 2      350 kr
5/3 07:43:53 1      600 kr
5/3 09:34:58 2      450 kr
5/3 09:35:22 2      600 kr
5/3 09:36:09 2      650 kr
5/3 11:51:19 1      800 kr
5/3 13:37:21 2      750 kr
5/3 13:37:41 2      900 kr
5/3 17:02:09 3      1.600 kr
5/3 17:52:08 1      1.000 kr
5/3 17:54:33 1      1.200 kr
5/3 18:18:22 1      1.500 kr
5/3 18:18:52 1      1.700 kr
5/3 18:22:03 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg
Liknande föremål: spegel speglar

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev