bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7672304



*
SPEGEL

nr 767 2304


Nyrokoko, höjd: 70


Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 juli 2012
kl 19:05:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/7 22:15:53 1      500 kr
3/7 07:46:06 2      350 kr
5/7 23:10:58 2      450 kr
11/7 16:41:33 2      600 kr
16/7 18:26:37 3      600 kr
16/7 18:27:17 3      650 kr
16/7 18:41:54 1      850 kr
16/7 18:43:09 1      900 kr
16/7 18:50:01 3      750 kr
16/7 18:50:30 3      850 kr
16/7 18:51:01 3      950 kr
16/7 18:51:59 1      1.000 kr
16/7 18:56:32 3      1.100 kr
16/7 19:00:49 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg
Liknande föremål: spegel nyrokoko speglar

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev