bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7573137



*
Spegel

nr 757 3137


Med konsolbord, 1880-tal, höjd: 170


Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 17:32:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/4 22:20:10 1      450 kr
7/5 16:41:20 2      400 kr
7/5 17:27:38 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
  • 9522 Bordsspegel
    3-delad, höjd: 43 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 oktober kl 20:36
  • 1166 Etsning
    Matisse, tryckt signatur (spegelvänd), La Cité-Not..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 oktober kl 20:22
  • 9333 Handspegel
    + borstar, 3 delar, Ystad-Metall
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 oktober kl 18:06
  • 3008 Oljemålning
    Birger Ljungquist (1894-1965), Flicka med spegel, ..//
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:55
  • 7167 Solspegel
    diameter: 47, Nutida
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 oktober kl 18:38
  • 3002 Spegel
    + konsolbord, Empire, höjd: 288 cm
    Just nu: 8.200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 18:45