bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7573137



*
Spegel

nr 757 3137


Med konsolbord, 1880-tal, höjd: 170


Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 17:32:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/4 22:20:10 1      450 kr
7/5 16:41:20 2      400 kr
7/5 17:27:38 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
  • 5406 Handspegel
    Tenn, Funkis, Stämplad, diameter: 15 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:08
  • 6628 Rakspegel
    höjd: 150 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:46
  • 6410 Skåp
    ek, med spegeldörr, jugend, längd: 90 cm, djup: 51..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:55
  • 6337 Spegel
    Gustaviansk stil, 102x45
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:11
  • 6229 Spegel
    rokokostil, 80x40
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:24
  • 6047 Spegel
    träram, CM ej stäplad, inköpt på Cm butiken Strand..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 19:52