bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7573137



*
Spegel

nr 757 3137


Med konsolbord, 1880-tal, höjd: 170


Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 17:32:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/4 22:20:10 1      450 kr
7/5 16:41:20 2      400 kr
7/5 17:27:38 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
  • 8025 Bardisk
    5 delar, bardisk+ 3 barstolar+ spegel, jakaranda ..//
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 maj kl 19:57
  • 4151 Bordsspegel
    mahogny, 60x45
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 maj kl 19:33
  • 1419 Byrå
    + spegel, Louis XV-stil, längd: 67 cm, djup: 34 cm..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 maj kl 19:05
  • 1186 Sideboard
    + spegel, längd: 85 cm, djup: 32 cm, höjd: 60 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 maj kl 19:14
  • 4549 Solspegel
    diameter: 41 cm
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 maj kl 19:12
  • 4542 Spegel
    + konsol, Gustaviansk stil, höjd: 68+ 138
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 maj kl 18:08