bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7573137



*
Spegel

nr 757 3137


Med konsolbord, 1880-tal, höjd: 170


Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 17:32:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/4 22:20:10 1      450 kr
7/5 16:41:20 2      400 kr
7/5 17:27:38 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
  • 8136 Båtventil
    med spegel, diameter: 31 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    4 juli kl 20:57
  • 7026 Skåp
    med spegeldörrar, Indien, längd: 122 cm, djup: 59 ..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    4 juli kl 19:49
  • 7392 Spegel
    1800-tal, Karl Johan-stil, 122x47
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    4 juli kl 20:38
  • 8347 Spegel
    förgylld, 105x58
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    4 juli kl 18:41
  • 7310 Spegel
    Nyrokoko, höjd: 245 ca
    Just nu: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    4 juli kl 19:44
  • 7491 Spegel
    rokokostil, 1800-tal, 138x54, kompletterad
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    4 juli kl 20:00