bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 5402 Solspegel
    diameter: 70, Nutida
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 jan kl 19:52
  • 5177 Solspegel
    mässing, diameter: 45 cm
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 jan kl 20:06
  • 5305 Spegel
    + konsol, nyrokoko, spegelns mått: 150x70, konsolb..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 jan kl 20:21




Ladda ner broschyr