bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8136 Båtventil
    med spegel, diameter: 31 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:57
  • 7026 Skåp
    med spegeldörrar, Indien, längd: 122 cm, djup: 59 ..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 19:49
  • 8438 Spegel
    119x66
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 19:22
  • 7392 Spegel
    1800-tal, Karl Johan-stil, 122x47
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:38
  • 8324 Spegel
    1800-tal, Mahogny, längd: 72x45
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:47
  • 8403 Spegel
    60x80, nutida tillverkning
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    4 juli kl 20:31