bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
SPEGEL

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg
Liknande föremål: spegel speglar

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev