bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 1381 Bordslampor
    ett par, spegelglas, Danmark
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 augusti kl 18:47
  • 1112 Skrin
    3 st + lådspegel, 23-28 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 augusti kl 19:23
  • 9249 Sminkbord
    + 2 stolar, Bemålad, 120, djup: 50 cm, höjd: 165 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 augusti kl 20:00
  • 9403 Spegel
    100x80
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 augusti kl 18:09
  • 1580 Spegel
    118x78
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 augusti kl 19:46
  • 1022 Spegel
    1800-tal, rokokostil, höjd: 135 cm, ett glas bytt
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 augusti kl 18:11