bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6282 Golvspegel
    43x178
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 18:10
  • 6048 Rakspegel
    + 2 st. skrin, bland annat lönnlåda
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 18:47
  • 4577 Rakspegel
    valnöt, sent 1800-tal, höjd: 155 cm, höj /sänkbar ..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:25
  • 4241 Spegel
    + Konsol, höjd: 99+ 62
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 18:56
  • 6203 Spegel
    + konsol, nyrokoko, höjd: 80 + 175
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 18:36
  • 6260 Spegel
    115x60
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 20:45