bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 3231 Sekretär
    med spegeluppsats, nyrokoko, längd: 95 cm, djup: 4..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 mars kl 19:25
  • 5532 Spegel
    + Konsol, höjd: 108+ 68
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 mars kl 18:40
  • 5226 Spegel
    1800-tal, Förgylld, höjd: 116 cm
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 mars kl 19:02
  • 5276 Spegel
    50/60-tal, Mahognyram, 112x62
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 mars kl 19:34
  • 5596 Spegel
    Empire, CMF, Carl Magnus Fogelgren, Linköping, Hal..//
    Just nu: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 mars kl 18:42
  • 1496 Spegel
    Firma Svenskt Tenn, 1934, 79x28 cm
    Just nu: 5.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    27 mars kl 18:14