bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 8174 Spegel
    barockstil, 1800-tal, höjd: 92 cm, slitage, skador..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 jan kl 19:37
  • 8071 Spegel
    förgylld ram, 102x102, ramskada
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 jan kl 18:49
  • 8060 Spegel
    förgylld ram, 45x40
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    16 jan kl 18:45