bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 7364 Spegel
    100x70
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 maj kl 18:59
  • 7253 Spegel
    140x57
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 maj kl 19:32
  • 7317 Spegel
    1920-/30-tal, Björk, höjd: 130 cm, bredd: 55
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 maj kl 18:01
  • 7716 Spegel
    1950-60-tal, Teak, Lammhults, höjd: 120 cm
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 maj kl 20:27
  • 8001 Spegel
    1960-tal, Teak, höjd: 96 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    9 maj kl 18:46
  • 7679 Spegel
    78x65
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 maj kl 19:46