bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 6014 Dosa
    med handspegel, 30-tal, tenn / backelit, diameter:..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 20:50
  • 8255 Handspegel
    Tenn, 1930, diameter: 14, 5
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 19:30
  • 6554 Spegel
    + Konsol, Kineseri, höjd: 93+ 77
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 20:21