bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5864223



*
Spegel

nr 586 4223


20-tal, höjd: 117


Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 juni 2009
kl 19:37:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/5 15:24:59 1      100 kr
29/5 20:10:39 2      250 kr
31/5 23:49:30 3      200 kr
31/5 23:49:53 3      300 kr
1/6 19:30:29 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
  • 9280 Spegel
    förgylld, 190x90
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 19:30
  • 1083 Spegel
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur Harlekin, Gusta..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 19:52
  • 4014 Spegel
    med teakram, 46x36 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 19:52
  • 8022 Spegel med kon..
    mahogny, empire, spegelns mått 139x57, bordet läng..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 19:21




Ladda ner broschyr