bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7593217



*
Skulptur

nr 759 3217


Man till häst, keramik, höjd: 48


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 maj 2012
kl 19:59:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/5 15:01:29 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk man till häst skulptur
  • 5122 Dalahästar
    2 st, höjd: 20-30
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 mars kl 18:50
  • 4049 Färglitografi
    Ola Billgren (1940-2001), -71, Skulptur, 320/325, ..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 mars kl 20:14
  • 5240 Horn
    för ceremoni, Koppar och mässing, Tibet, 1700-tal,..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 mars kl 20:27
  • 5199 Skål
    + skulptur, Orrefors, höjd: 11-17, diameter: 21 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 mars kl 19:03
  • 5435 Skulptur
    + kanna, Kina, längd: 20 cm, höjd: 12 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 mars kl 18:46
  • 5180 Skulptur
    Axel Olsson, 'Utvandrare', gips, signerad, höjd: 3..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 mars kl 19:15