bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7593217



*
Skulptur

nr 759 3217


Man till häst, keramik, höjd: 48


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 maj 2012
kl 19:59:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/5 15:01:29 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk man till häst skulptur
  • 5041 Skulptur
    buddha, förgylld brons, Kina, sannolikt 16-1700-ta..//
    Just nu: 50.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 19:17
  • 3065 Skulptur
    Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. För W..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:15
  • 3164 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Bulldog Midi, ur K..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:11
  • 3046 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:43
  • 3041 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 18:48
  • 3146 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 feb kl 20:22




Ladda ner broschyr