bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7593217



*
Skulptur

nr 759 3217


Man till häst, keramik, höjd: 48


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 maj 2012
kl 19:59:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/5 15:01:29 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk man till häst skulptur
  • 5292 Dalahäst
    Tidigt 1900-tal, höjd: 19 cm
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:18
  • 2303 Ikon
    olja på duk, uppfodrad pannå, 1800-tal, 47x39
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:55
  • 5322 Skulptur
    brons, "Dansös", efter Milo, höjd: 33 cm
    Just nu: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:10
  • 5321 Skulptur
    brons, "Herkules", efter Glycon, höjd: 63 cm
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:08
  • 5323 Skulptur
    brons, "Tänkaren, efter Auguste Rodin, höjd: 20 cm
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:10
  • 3612 Skulptur
    brons, höjd: 23 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:42