bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7593217



*
Skulptur

nr 759 3217


Man till häst, keramik, höjd: 48


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 maj 2012
kl 19:59:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/5 15:01:29 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk man till häst skulptur
  • 8443 Dalahäst
    Tidigt 1900-tal, längd: 11 cm, höjd: 12 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 sept kl 19:30
  • 2026 Skulptur
    "Vår", gips, bemålad, höjd: 62 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 sept kl 20:17
  • 9524 Skulptur
    Alice Nordin (1871-1948), gips, signerad och dater..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 sept kl 18:13
  • 9062 Skulptur
    Arabia, Sjöelefant, höjd: 15 cm
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 sept kl 19:31
  • 2131 Skulptur
    brons, Efter Auguste Moreau, 'Kupido', nutida, höj..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 sept kl 19:39
  • 2132 Skulptur
    brons, efter Cefaro, Kvinna med båge, nutida, höjd..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 sept kl 19:41