bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7593217



*
Skulptur

nr 759 3217


Man till häst, keramik, höjd: 48


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 maj 2012
kl 19:59:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/5 15:01:29 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk man till häst skulptur
  • 5049 Skulptur
    Hans Bølling, Mermaid, Ek och Lönnträ, höjd: 17 cm
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:28
  • 4068 Skulptur
    Herend, sittande man, höjd: cm, höjd: 33
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:23
  • 4197 Skulptur
    Järn, Rorsman, Signerad, höjd: 27 cm
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 20:57
  • 8023 Skulptur
    Kvinna, Mari Simmulson (1911-2000), Upsala-Ekeby, ..//
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 maj kl 20:26
  • 5096 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Bulldog ur Stora Zoo, Gusta..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 maj kl 19:06
  • 5163 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Isbjörn ur Skansen, Gustavs..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:28