KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur(dds) 5431469

SKULPTUR(DDS)

nr 543 1469

Brons, Carl Milles (1875-1955) Vattenbärerska, no 6 1949. Sign. Gjutarstämplar Herman Bergman fud. , höjd: 22

Utrop:

25.000 kr

Startbud:

20.000 kr

Såld:

22.100 kr

måndag 29 september 2008

28/9 15:00:05 1      högst eller lika just nu*

Carl Milles

Carl Milles, svensk skulptör, född 1875, död 1955.

Läs mer om Carl Milles
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Liknande föremål: skulptur brons carl milles vattenbärerska no 6 1949 sign signerad signatur gjutarstämplar herman bergman fud

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook