KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Sidenmålning 7721387

Sidenmålning

nr 772 1387

Kina, tidigt 1900-tal, signerad, bladets mått: 30x38

Utrop:

700 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

350 kr

måndag 20 augusti 2012
kl 18:55:51

Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sekelskifte sidenmålning tidigt 1900-tal vattenfärg

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev