bakg

  KONST / Ramar / Ram 7585631



*
Ram

nr 758 5631


ramens innermått: 50x39


Utrop:

400 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 maj 2012
kl 18:26:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/5 14:16:31 1      100 kr
10/5 14:28:46 2      200 kr
12/5 13:46:52 3      350 kr
12/5 22:55:19 4      400 kr
14/5 10:45:37 5      450 kr
14/5 18:21:42 6      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 8220 Årstallrikar
    3 st, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, diam..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:25
  • 7001 Dubbelkanna
    Colorado, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, ..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    20 feb kl 19:51
  • 1576 Etsning
    efter Martin, utsikt af Stockholm tagen från Blasi..//
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:17
  • 8194 Fat
    Arabia, Birger Kaipiainen (1915-1988), 19x21
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 20:15
  • 7029 Fat
    Gustavsberg, diameter: 20 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    20 feb kl 18:47
  • 9165 Fotoramar
    6 st
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 18:39