bakg

  KONST / Ramar / Ram 7585631



*
Ram

nr 758 5631


ramens innermått: 50x39


Utrop:

400 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 maj 2012
kl 18:26:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/5 14:16:31 1      100 kr
10/5 14:28:46 2      200 kr
12/5 13:46:52 3      350 kr
12/5 22:55:19 4      400 kr
14/5 10:45:37 5      450 kr
14/5 18:21:42 6      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 5330 Assietter
    + skål, 10 + 1 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:38
  • 1014 Fat
    Mari Simmulson (1911-2000), Upsala-Ekeby, längd: 2..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:11
  • 2069 Fotoram
    Malakit/förgylld brons, höjd: 15 cm, nutida tillve..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:09
  • 5129 Golvurna
    Gips, 1950-tal, höjd: 44 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:44
  • 5010 Golvurna
    Porslin, Reliefdekor med drakar, höjd: 55 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 19:28
  • 5044 Golvvas
    Herman Kähler (1846-1917), höjd: 42 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:35