bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7585019



*
Oljemålning

nr 758 5019


signerad, på pannå, Huvud på ett fat, 47x32


Utrop:

1.000 kr

Startbud:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 maj 2012
kl 19:07:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/5 09:35:44 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: huvud på ett fat olja oljemålning oljemålningar
  • 9334 Miniatyrer
    2 st, Porträtt, 6x5 ca
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:22
  • 3015 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Hundar vid havet, uppfodrad, 37x47
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 18:16
  • 4418 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Landskap med stad i bakgrunden, 50x60
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:20
  • 8160 Oljemålning
    1800-tal, 40x54
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:47
  • 3018 Oljemålning
    1800-tal. Kvinna vid spinnrock, signerad, 88x69
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 20:13
  • 2031 Oljemålning
    Adolf Schützercrantz (1802-1855), 1840, Spaccia de..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:51