bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7585019



*
Oljemålning

nr 758 5019


signerad, på pannå, Huvud på ett fat, 47x32


Utrop:

1.000 kr

Startbud:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 maj 2012
kl 19:07:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/5 09:35:44 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: huvud på ett fat olja oljemålning oljemålningar
  • 3600 Collage
    Gösta Fougstedt (f. 1906), Malmö, 1964, 50x120
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    3 april kl 19:12
  • 6035 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Hundar vid havet, uppfodrad duk, 3..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    3 april kl 20:05
  • 5001 Oljemålning
    Allan Österlind (1855-1938), Spanjorskor, 45x31
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    3 april kl 18:42
  • 3006 Oljemålning
    Anna Boberg (1864-1935), 1891-tal, Stuga med figur..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    3 april kl 20:50
  • 5369 Oljemålning
    Axel Peter (1863-1942), Väderkvarn, olja på pannå,..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    3 april kl 19:44
  • 5207 Oljemålning
    Axel Petter Malmgren, 'Lidingöbro Maj -79', signer..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    3 april kl 20:24