bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7405317



*
Oljemålning

nr 740 5317


Axel Borg, Bränningar, sign. -12 Duk 42x70, oramad


Utrop:

3.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2012
kl 17:07:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 17:53:22 1      500 kr
12/2 20:38:58 2      700 kr
13/2 15:00:21 3      Vinnande bud
13/2 15:01:04 3      Vinnande bud
13/2 16:28:53 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel borg bränningar kust marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar vatten
  • 6032 Fotokonst
    Mirko Vucinic (f. 1957), 8 st
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:09
  • 9404 Oljemålning
    Åke Andersson, "Blommor i fönster", signerad, 1978..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:33
  • 9036 Oljemålning
    Alexander Steffes, Komposition, 60x53
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 19:53
  • 7627 Oljemålning
    Alexandre Kaj Lindström (f. 1959), Signerad A-KAJ,..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:41
  • 9587 Oljemålning
    Alf Sundström (1888-1961), 51x59
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 20:54
  • 7314 Oljemålning
    Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), 1945, hus, 25x33
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    5 december kl 18:21