bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7405317



*
Oljemålning

nr 740 5317


Axel Borg, Bränningar, sign. -12 Duk 42x70, oramad


Utrop:

3.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2012
kl 17:07:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 17:53:22 1      500 kr
12/2 20:38:58 2      700 kr
13/2 15:00:21 3      Vinnande bud
13/2 15:01:04 3      Vinnande bud
13/2 16:28:53 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel borg bränningar kust marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar vatten
  • 5577 Oljemålning
    1800-tal, Kvinnor som hänger tvätt, 26x30
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:26
  • 5194 Oljemålning
    Albert Larsen, Hässjor, 1935, 47x58, Pannå
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:51
  • 5573 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), Halland, 44x60
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:21
  • 5572 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), Hargs bruk Uppland, 51x63
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:18
  • 5576 Oljemålning
    Alexander Roos (1895-1973), Kåtorp Häverö, 29x37
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:25
  • 5074 Oljemålning
    Anders Samuelsson (f. 1943), komposition, signerad..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:44