bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7405317



*
Oljemålning

nr 740 5317


Axel Borg, Bränningar, sign. -12 Duk 42x70, oramad


Utrop:

3.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2012
kl 17:07:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 17:53:22 1      500 kr
12/2 20:38:58 2      700 kr
13/2 15:00:21 3      Vinnande bud
13/2 15:01:04 3      Vinnande bud
13/2 16:28:53 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel borg bränningar kust marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar vatten
  • 6014 Akryl
    signerad, skogsmotiv, 55x44
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:40
  • 6009 Akryl
    signerad. Vadim Markin (f. 1960), modell, 61x50
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:32
  • 6008 Akryl
    signerad. Vadim Markin (f. 1960), stilleben, 30x40
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:31
  • 6007 Akryl
    signerad. Vadim Markin (f. 1960), stilleben, 38x46
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:26
  • 6171 Akrylmålning
    Gunilla Kumlin, signerad, 1990, 66x73
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:07
  • 5180 Oljemålning
    A Hökenberg, "Fuellgatan", Fjällgatan, Stockholm, ..//
    Just nu: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 18:30