bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7405317



*
Oljemålning

nr 740 5317


Axel Borg, Bränningar, sign. -12 Duk 42x70, oramad


Utrop:

3.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2012
kl 17:07:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 17:53:22 1      500 kr
12/2 20:38:58 2      700 kr
13/2 15:00:21 3      Vinnande bud
13/2 15:01:04 3      Vinnande bud
13/2 16:28:53 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel borg bränningar kust marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar vatten
  • 8131 Akryl
    Sven Inge Höglund (1935-2008), komposition, signer..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 19:42
  • 8087 Akvarell
    + oljemålning, Frans Lindström + A Lindblom, Stoc..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 19:59
  • 7549 Miniatyrer
    2 st, oljemålning, Enrico Nuti, Landskap, signerad..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 20:04
  • 7116 Oljemålning
    Aleksander Palkinas, 1992, Landskap med hästar, 39x49
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 19:13
  • 4008 Oljemålning
    Alfred Wahlberg (1834-1906), Franskt Landskap, mon..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    30 maj kl 19:52
  • 7092 Oljemålning
    Anjou, Fiskebåt, 65x98
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 18:32