bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7405317



*
Oljemålning

nr 740 5317


Axel Borg, Bränningar, sign. -12 Duk 42x70, oramad


Utrop:

3.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2012
kl 17:07:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 17:53:22 1      500 kr
12/2 20:38:58 2      700 kr
13/2 15:00:21 3      Vinnande bud
13/2 15:01:04 3      Vinnande bud
13/2 16:28:53 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel borg bränningar kust marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar vatten
  • 3018 Oljemålning
    1800-tal. Kvinna vid spinnrock, signerad, 88x69
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 jan kl 20:13
  • 2031 Oljemålning
    Adolf Schützercrantz (1802-1855), 1840, Spaccia de..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:51
  • 1016 Oljemålning
    Adrian van Arkel (1924-2006), Södermalm, 67x50
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    23 jan kl 19:15