bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7405317



*
Oljemålning

nr 740 5317


Axel Borg, Bränningar, sign. -12 Duk 42x70, oramad


Utrop:

3.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2012
kl 17:07:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 17:53:22 1      500 kr
12/2 20:38:58 2      700 kr
13/2 15:00:21 3      Vinnande bud
13/2 15:01:04 3      Vinnande bud
13/2 16:28:53 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel borg bränningar kust marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar vatten
  • 6226 Oljemålning
    1800-tal, Par på bro, signerad, pannå, 17x26
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:19
  • 6287 Oljemålning
    1800-tal, uppfodrad duk, Höskrindor, 35x53
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:35
  • 5057 Oljemålning
    A Koskela, Slussen, 1951,38x47, ej ram
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:47
  • 5047 Oljemålning
    Agneta Swidén (f. 1926), Sverige. 1960, Hos modist..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:31
  • 6423 Oljemålning
    Alexis Louis Roche (1891-1961) Stilleben, 27x22
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:19
  • 6288 Oljemålning
    Amanda Bergstedt (1841-1918), Sverige. Signerad oc..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:37