bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7405317



*
Oljemålning

nr 740 5317


Axel Borg, Bränningar, sign. -12 Duk 42x70, oramad


Utrop:

3.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2012
kl 17:07:25


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/2 17:53:22 1      500 kr
12/2 20:38:58 2      700 kr
13/2 15:00:21 3      Vinnande bud
13/2 15:01:04 3      Vinnande bud
13/2 16:28:53 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel borg bränningar kust marin motiv med vatten olja oljemålning oljemålningar vatten
  • 8007 Anders Gabriel..
    Anders Gabrielsson (f. 1948), "Vid dynen", monogra..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 19:42
  • 8027 Anna Rosenbäck
    Anna Rosenbäck (f. 1969), "Sky and Sea no. 7", sig..//
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 19:42
  • 8005 Carina Ehlers
    Carina Ehlers (f. 1955), "Rofylld stund", signerad..//
    Just nu: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 19:42
  • 8021 Catrine Näsmark
    Catrine Näsmark (f. 1970), "Här vilar en annan", s..//
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 19:33
  • 8019 Daniel Lundvall
    Daniel Lundvall (f. 1976), "Maly", monogramsignera..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 oktober kl 19:42
  • 1116 Grafiskt blad
    Pablo Picasso (1881-1973), "Pique", 1961, motivet:..//
    Just nu: 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 oktober kl 18:59