bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7574204



*
Ljusstakar

nr 757 4204


1 par, nysilver, rokokostil, höjd: 18


Utrop:

600 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 17:23:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/5 17:38:30 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter rokoko rokoko-stil rokokostil
  • 4505 50/ 60-tal
    3 delar, Ljusstakar + tidningsställ, höjd: 19-40
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 19:05
  • 4184 Altarljusstakar
    Ett par, Barockstil, brons, höjd: 47 cm
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 19:22
  • 4500 Appliquer
    2 st, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), höjd: ..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 19:02