bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7618565



*
Ljusstakar

nr 761 8565


Ett par, Nysilver, höjd: 14


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 17:50:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/5 22:09:36 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 8006 Elljusstakar
    2 st, Luma, 1960-tal, höjd: 58 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 maj kl 20:41
  • 1541 Lampett
    Trä, Barockstil, höjd: 32 längd: 45 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:18
  • 1404 Ljusstakar
    + skrivställ, 3 delar, nysilver, 1920
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:44
  • 2037 Ljusstakar
    Ett par, Empire, höjd: 27 cm
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:14
  • 4256 Ljusstakar
    ett par, glas och mässing, höjd: 28 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 20:15
  • 5083 Ljusstakar
    ett par, Lisa Larson (f. 1931), Basun, Gustavsberg..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:28