bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7618565



*
Ljusstakar

nr 761 8565


Ett par, Nysilver, höjd: 14


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 17:50:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/5 22:09:36 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6235 Kandelaber
    Porslin 2 delad, höjd: 54 cm
    Just nu: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    20 november kl 20:12
  • 3012 Kandelaber
    silver, MGAB, 1970, höjd: 20 cm
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    11 december kl 19:50
  • 9037 Kandelabrar
    Ett par, Empire, Brännförgylld brons / mässing, hö..//
    Just nu: 10.500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    27 november kl 19:25