bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7618565



*
Ljusstakar

nr 761 8565


Ett par, Nysilver, höjd: 14


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 17:50:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/5 22:09:36 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 2544 Kandelaber
    nysilver, "Väsby", ur IKEA: s 1700-talsserie, höjd..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 19:17
  • 2009 Kandelaber
    Silver, Gustaviansk stil, 1900-talets början, höjd..//
    Just nu: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 20:23
  • 2350 Kandelabrar
    Ett par, omkring 1900, metall, höjd: 40 cm
    Just nu: 800 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 20:13

Vad r den vrd?