bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 7618565



*
Ljusstakar

nr 761 8565


Ett par, Nysilver, höjd: 14


Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 17:50:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/5 22:09:36 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 8339 Ljusstakar
    1 par, 1800-tal, höjd: 12 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 20:15
  • 8176 Ljusstakar
    1 par, Ivar Ålenius Björk (1905-1978), liljan, Yst..//
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 18:10
  • 8267 Ljusstakar
    1 par, mässing, höjd: 19 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:53