bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7711390



*
Litografi (F)

nr 771 1390


Lage Lindell (1920-1980), Båtar, motivets mått: 46 x 61, 2/50


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:12:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/8 22:10:41 1      500 kr
18/8 09:40:27 2      Vinnande bud



  • Tema

  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar grafik lage lindell litografi litografier marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9509 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. "Trumpetaren". Sign..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:20
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:36
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • 9557 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Väverska. Signe..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:16
  • 9106 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 166/260..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:13
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:02




Ladda ner broschyr