bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7711390



*
Litografi (F)

nr 771 1390


Lage Lindell (1920-1980), Båtar, motivets mått: 46 x 61, 2/50


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:12:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/8 22:10:41 1      500 kr
18/8 09:40:27 2      Vinnande bud



  • Tema

  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar grafik lage lindell litografi litografier marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5007 Färglitografi
    2 st, Petter Thoen (f. 1943), EA-upplaga, bladets ..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 april kl 19:17
  • 7009 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), EA-upplaga, 1979, bladets ..//
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 april kl 18:06
  • 5080 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 260/360, motivet: 60..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 april kl 20:13
  • 4272 Färglitografi
    Dénes Perger (1934-2015), Nybrokajen, 1984, 28x451..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 april kl 19:58
  • 7061 Färglitografi
    Elisabet Hellman, stilleben, 214/240, signerad, mo..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 april kl 19:14
  • 5015 Färglitografi
    Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 april kl 19:22