bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7711390



*
Litografi (F)

nr 771 1390


Lage Lindell (1920-1980), Båtar, motivets mått: 46 x 61, 2/50


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:12:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/8 22:10:41 1      500 kr
18/8 09:40:27 2      Vinnande bud



  • Tema

  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar grafik lage lindell litografi litografier marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5075 Färglitografi
    " A la Place Blanche", bladets mått: 70x51
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:45
  • 8016 Färglitografi
    2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade oc..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:02
  • 1228 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:11
  • 9036 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:26
  • 9037 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:27
  • 8013 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 12/450, "Blidösund",..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:42