bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7711390



*
Litografi (F)

nr 771 1390


Lage Lindell (1920-1980), Båtar, motivets mått: 46 x 61, 2/50


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:12:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/8 22:10:41 1      500 kr
18/8 09:40:27 2      Vinnande bud



  • Tema

  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar grafik lage lindell litografi litografier marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9316 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), 172/300, motivet: 35x40
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    31 juli kl 19:56
  • 7371 Färglitografi
    Johannes Olsson (f. 1945), 19/170, motivet: 61x61
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    31 juli kl 18:34
  • 9306 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), bröllop, signerad, bladets m..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    31 juli kl 19:14