bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7711390



*
Litografi (F)

nr 771 1390


Lage Lindell (1920-1980), Båtar, motivets mått: 46 x 61, 2/50


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

500 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:12:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/8 22:10:41 1      500 kr
18/8 09:40:27 2      Vinnande bud



  • Tema

  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar grafik lage lindell litografi litografier marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5085 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 18:34
  • 4507 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 133/300, motivet: 30x39
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:16
  • 6165 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 10/75, Herrskap, bladets m..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:55
  • 6174 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 143/290, signerad, 61x46
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 20:10
  • 6176 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 74/250, signerad, 46x61
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 20:12
  • 6066 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 78/250, signerad, motivet:..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:53