bakg

  KONST / Litografier / Litografi 5991089



*
Litografi (F)

nr 599 1089


Helmtrud Nyström, "Slussvaktarens kvinna", 107/125, 63x59


Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 september 2009
kl 17:16:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/9 13:25:27 1      150 kr
11/9 07:33:07 1      200 kr
12/9 11:51:40 1      250 kr
14/9 11:59:28 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Helmtrud Nyström

Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Läs mer om Helmtrud Nyström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik helmtrud nyström litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5085 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 augusti kl 18:34
  • 6165 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 10/75, Herrskap, bladets m..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 augusti kl 19:55
  • 6174 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 143/290, signerad, 61x46
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 augusti kl 20:10
  • 6176 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 74/250, signerad, 46x61
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 augusti kl 20:12
  • 6066 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 78/250, signerad, motivet:..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 augusti kl 19:53
  • 6378 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 233/360, Waxholm I, ..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 augusti kl 18:51