bakg

  KONST / Litografier / Litografi 5991089



*
Litografi (F)

nr 599 1089


Helmtrud Nyström, "Slussvaktarens kvinna", 107/125, 63x59


Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 september 2009
kl 17:16:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/9 13:25:27 1      150 kr
11/9 07:33:07 1      200 kr
12/9 11:51:40 1      250 kr
14/9 11:59:28 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Helmtrud Nyström

Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Läs mer om Helmtrud Nyström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik helmtrud nyström litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5075 Färglitografi
    " A la Place Blanche", bladets mått: 70x51
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:45
  • 5563 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:08
  • 5562 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:06
  • 8016 Färglitografi
    2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade oc..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:02
  • 1228 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:11
  • 5561 Färglitografi
    Anders Palmér (f. 1958), 73/190, bladets mått: 39x45
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 20:06