bakg

  KONST / Litografier / Litografi 5991089



*
Litografi (F)

nr 599 1089


Helmtrud Nyström, "Slussvaktarens kvinna", 107/125, 63x59


Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 september 2009
kl 17:16:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/9 13:25:27 1      150 kr
11/9 07:33:07 1      200 kr
12/9 11:51:40 1      250 kr
14/9 11:59:28 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Helmtrud Nyström

Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Läs mer om Helmtrud Nyström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik helmtrud nyström litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6288 Färglitografi
    2 st, Georges Point, 135 upplaga, motivet: 60x57
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 april kl 20:44
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 april kl 18:43
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 april kl 18:42
  • 6070 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrera..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 april kl 20:33
  • 5520 Färglitografi
    Arthur Secunda (f. 1927), USA. Signerad, numrerad ..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 april kl 20:10
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 april kl 19:10




Ladda ner broschyr