bakg

  KONST / Litografier / Litografi 5991089



*
Litografi (F)

nr 599 1089


Helmtrud Nyström, "Slussvaktarens kvinna", 107/125, 63x59


Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 september 2009
kl 17:16:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/9 13:25:27 1      150 kr
11/9 07:33:07 1      200 kr
12/9 11:51:40 1      250 kr
14/9 11:59:28 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Helmtrud Nyström

Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Läs mer om Helmtrud Nyström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik helmtrud nyström litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5114 Färglitografi
    Anna Toresdotter (f. 1956), Sverige. EA-upplaga, 1..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 december kl 18:55
  • 5016 Färglitografi
    James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad oc..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 december kl 20:03
  • 5163 Färglitografi
    Signerad och numrerad 36/180, motivet: 46x60
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 december kl 20:40
  • 5164 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. 1984, sig..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 december kl 20:42
  • 5077 Färglitografi
    Zoltán von Boér, Karl XII gråter, signerad och num..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 december kl 20:51
  • 5013 Litografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. -55, sign..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    18 december kl 19:54