bakg

  KONST / Litografier / Litografi 5991089



*
Litografi (F)

nr 599 1089


Helmtrud Nyström, "Slussvaktarens kvinna", 107/125, 63x59


Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 september 2009
kl 17:16:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/9 13:25:27 1      150 kr
11/9 07:33:07 1      200 kr
12/9 11:51:40 1      250 kr
14/9 11:59:28 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Helmtrud Nyström

Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Läs mer om Helmtrud Nyström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik helmtrud nyström litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1356 Färglitografi
    2 st. signerade och numrerade, motivet: 21x24 + 14x27
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 18:52
  • 1565 Färglitografi
    Alf Olsson, Tärnor, 81/495, motivet: 32x37
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 18:03
  • 5048 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Stockholm, 243/280, mo..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:39
  • 9402 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 53/100, Paris 77, bladets ..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 augusti kl 20:55
  • 1161 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), 386/390, Slussen, 41x54
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:36
  • 5064 Färglitografi
    Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), "Mariefred", 1..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:28