bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7712002



*
Färglitografi (F)

nr 771 2002


Roland Svensson (1910-2003), vintermotiv, 69/200, motivets mått: 29x46


Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Startbud:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 19:13:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/6 21:36:11 1      Vinnande bud



  • Tema

  • Konstnär/Designer

Roland Svensson

Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.

Läs mer om Roland Svensson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vintermotiv
  • 7376 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 107/310, mm;30x43
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 18:46
  • 7220 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), 145/250, motivet: 27x43
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 18:43
  • 7373 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), onumrerad, motivet: 2..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 18:43
  • 7374 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), PT, 1970, motivet: 23x37
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 18:45
  • 7375 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), PT, 1973, "kall solda..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 18:45