bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7358018



*
Färglitografi (F)

nr 735 8018


Karl Höglund (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 41x61


Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 januari 2012
kl 17:13:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/1 15:20:24 1      Vinnande bud
23/1 16:15:55 2      450 kr
23/1 17:01:43 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad
  • 6366 Färglitografi
    1800-tal, motivet: 23x17
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:49
  • 6490 Färglitografi
    2 st, Sture Berger, 170 upplaga, bladets mått: 37x29
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:48
  • 6494 Färglitografi
    Anders Hugo, signerad och numrerad 214/295, bladet..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:50
  • 5114 Färglitografi
    Anna Toresdotter (f. 1956), Sverige. EA-upplaga, 1..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:55
  • 6487 Färglitografi
    Antoni Clavé (1913-2005), löst blad, signerad och ..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 20:45
  • 6450 Färglitografi
    Bella Brisel (1929-1982), signerad och numrerad 12..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    18 december kl 18:07