bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7358018



*
Färglitografi (F)

nr 735 8018


Karl Höglund (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 41x61


Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 januari 2012
kl 17:13:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/1 15:20:24 1      Vinnande bud
23/1 16:15:55 2      450 kr
23/1 17:01:43 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad
  • 7577 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), Hästar, 29/120, motivet..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juli kl 19:42
  • 7152 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), 1975, Låt rådjure..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juli kl 18:23
  • 7093 Färglitografi
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), 20/25, motivet: 62x50
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juli kl 19:46
  • 7091 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Drottninggatan, 142/310..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juli kl 19:43
  • 3271 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), 155/360, signerad, motive..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juli kl 19:07
  • 7172 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), 1970, motivet: 45x34
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 juli kl 19:39