bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7358018



*
Färglitografi (F)

nr 735 8018


Karl Höglund (f. 1940), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 41x61


Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 januari 2012
kl 17:13:39


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/1 15:20:24 1      Vinnande bud
23/1 16:15:55 2      450 kr
23/1 17:01:43 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad
  • 8092 Färglitografi
    2 st. Roland Svensson (1910-2003), 188/300, motive..//
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 18:19
  • 8004 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), 55 / 100, signerad, mo..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 20:39
  • 8081 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), HC-upplaga, motivet: 40x49
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:35
  • 8082 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), Interiör, motivet: 48x40
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:37
  • 8213 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 289/300, motivet: 19x14
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:06
  • 8215 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 48/75, motivet: 20x22
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 20:08