KONST / Litografier / Färglitografi 7712010

FÄRGLITOGRAFI (F)

nr 771 2010

Karl Axel Pehrson (1921-2005), 42/200, signerad -97, motivets mått: 61x59

Utrop:

1.500 kr

Startbud:

800 kr

Såld:

2.500 kr

måndag 20 augusti 2012
kl 17:57:05

  • Tema

Karl Axel Pehrson

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk bildkonstnär, skulptör och grafiker.

Läs mer om Karl Axel Pehrson

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook