KONST / Litografier / Färglitografi 7712010

Färglitografi (F)

nr 771 2010

Karl Axel Pehrson (1921-2005), 42/200, signerad -97, motivets mått: 61x59

Utrop:

1.500 kr

Startbud:

800 kr

Såld:

2.500 kr

måndag 20 augusti 2012
kl 17:57:05

  • Tema

Karl Axel Pehrson

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk bildkonstnär, skulptör och grafiker.

Läs mer om Karl Axel Pehrson

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev