bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7563289



*
Färgetsning

nr 756 3289


Nils G Stenqvist (1934-2005), 20x24


Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:41:27



  • Konstnär/Designer

Nils G Stenqvist

Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Läs mer om Nils G Stenqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4150 Färgetsning
    Marc Chagall (1887-1985), EA-upplaga, tryckt signa..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 19:23
  • 4145 Färgetsning
    signerad, uggla, motivet: 16x15
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 18:02
  • 5076 Färgetsningar
    2 st, Musse Pigg, Disney, 26/500 respektive 325/500
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 20:24
  • 1352 Färgetsningar
    2 st, Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Charlie Rive..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 20:26