bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7563289



*
Färgetsning

nr 756 3289


Nils G Stenqvist (1934-2005), 20x24


Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:41:27



  • Konstnär/Designer

Nils G Stenqvist

Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Läs mer om Nils G Stenqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4284 Etsning
    Erik Olsson Sanda (1919-2006), 26/100, 1969, mm´: ..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:42
  • 4041 Etsning
    Gaston, "Solsken", motivet: 23x17
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:30
  • 4255 Etsning
    Karl den X, motivet: 42x40
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 20:06
  • 4274 Etsning
    Signerad, Kvinna vid brunn, motivet: 14x11
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:35
  • 4316 Etsningar
    6 st, Porträtt, bladets mått: 18x10 ca
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 19:18
  • 8056 Etsningar
    7 st, Harald Sallberg (1895-1963), Stockholmsmotiv..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 20:08

Vad r den vrd?