bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7563289



*
Färgetsning

nr 756 3289


Nils G Stenqvist (1934-2005), 20x24


Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:41:27



  • Konstnär/Designer

Nils G Stenqvist

Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.

Läs mer om Nils G Stenqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6326 Färgetsning
    Brita Molin (f. 1919), Sverige. "Som jagande falck..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 19:29
  • 9125 Färgetsning
    Henri Fourday, 56x45
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 20:49
  • 6296 Färgetsning
    KG (Karl Gustaf) Nilson, Adagio. Signerad, numrera..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 18:04




Ladda ner broschyr