bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7563289



*
Färgetsning

nr 756 3289


Nils G Stenqvist (1934-2005), 20x24


Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:41:27



  • Konstnär/Designer

Nils G Stenqvist

Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Läs mer om Nils G Stenqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8142 Färgetsning
    Axel Olson (1899-1986), 141/260, 33x52
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 feb kl 20:47
  • 6723 Färgetsning
    Ernst Billgren (f. 1957), 'PROV', Hundar, motivet:..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    20 mars kl 19:00
  • 8123 Färgetsning
    Jalmari Ruokokoski (1886-1936), 1924, Samer, motiv..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 feb kl 19:15
  • 8114 Färgetsning
    Jordi Arkö (f. 1951), 143/320, Figurer, 53x37, Lös..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 feb kl 19:04
  • 8122 Färgetsning
    Lena Pettersson, 'Middagshöjd', 98/320, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 feb kl 19:08
  • 8265 Färgetsning
    Place de la Concorde, Paris, 1950-tal, motivet: 20x29
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    27 feb kl 19:45