bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7563289



*
Färgetsning

nr 756 3289


Nils G Stenqvist (1934-2005), 20x24


Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:41:27



  • Konstnär/Designer

Nils G Stenqvist

Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1934 i Stockholm, död 2005.

Läs mer om Nils G Stenqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8218 Färglitografi
    Nils G Stenqvist (1934-2005), 79/100, 2002, motive..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 20:12