bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 5988381



*
Färgetsning (F)

nr 598 8381


Helmtrud Nyström, 13/250 -86, 50x50


Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 september 2009
kl 17:54:14


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/9 00:57:22 1      350 kr
4/9 08:34:14 2      200 kr
7/9 11:46:26 3      400 kr
7/9 17:40:08 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Helmtrud Nyström

Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Läs mer om Helmtrud Nyström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik helmtrud nyström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8142 Färgetsning
    Axel Olson (1899-1986), 141/260, 33x52
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 20:47
  • 6723 Färgetsning
    Ernst Billgren (f. 1957), 'PROV', Hundar, motivet:..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 mars kl 19:00
  • 8123 Färgetsning
    Jalmari Ruokokoski (1886-1936), 1924, Samer, motiv..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 19:15
  • 8114 Färgetsning
    Jordi Arkö (f. 1951), 143/320, Figurer, 53x37, Lös..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 19:04
  • 8122 Färgetsning
    Lena Pettersson, 'Middagshöjd', 98/320, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 19:08
  • 8265 Färgetsning
    Place de la Concorde, Paris, 1950-tal, motivet: 20x29
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 feb kl 19:45