bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 5988381



*
Färgetsning (F)

nr 598 8381


Helmtrud Nyström, 13/250 -86, 50x50


Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 september 2009
kl 17:54:14


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/9 00:57:22 1      350 kr
4/9 08:34:14 2      200 kr
7/9 11:46:26 3      400 kr
7/9 17:40:08 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Helmtrud Nyström

Helmtrud Nyström, svensk målare och grafiker, född i Hannover 1939, sedan 1962 bosatt i Lund.

Läs mer om Helmtrud Nyström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik helmtrud nyström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4150 Färgetsning
    Marc Chagall (1887-1985), EA-upplaga, tryckt signa..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 19:23
  • 4145 Färgetsning
    signerad, uggla, motivet: 16x15
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 18:02
  • 5076 Färgetsningar
    2 st, Musse Pigg, Disney, 26/500 respektive 325/500
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 20:24
  • 1352 Färgetsningar
    2 st, Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Charlie Rive..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 maj kl 20:26