bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574315



*
Färglitografi (F)

nr 757 4315


Bruno Karlsson (f. 1927), 1991, 200/360, Stockholmsmotiv, motivets mått: 35x50


Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:36:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/5 18:26:23 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bruno Karlsson

Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Läs mer om Bruno Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8092 Färglitografi
    2 st. Roland Svensson (1910-2003), 188/300, motive..//
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 18:19
  • 8004 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), 55 / 100, signerad, mo..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 20:39
  • 8081 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), HC-upplaga, motivet: 40x49
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:35
  • 8082 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), Interiör, motivet: 48x40
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:37
  • 8213 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 289/300, motivet: 19x14
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 19:06
  • 8215 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), 48/75, motivet: 20x22
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    9 maj kl 20:08