bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574315



*
Färglitografi (F)

nr 757 4315


Bruno Karlsson (f. 1927), 1991, 200/360, Stockholmsmotiv, motivets mått: 35x50


Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:36:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/5 18:26:23 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bruno Karlsson

Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Läs mer om Bruno Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5075 Färglitografi
    " A la Place Blanche", bladets mått: 70x51
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:45
  • 5571 Färglitografi
    2 st, Kenth Olson, bladets mått: 32x43
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:14
  • 5563 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 18:08
  • 5562 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    3 oktober kl 20:06
  • 8016 Färglitografi
    2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade oc..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:02
  • 1228 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:11