bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574315



*
Färglitografi (F)

nr 757 4315


Bruno Karlsson (f. 1927), 1991, 200/360, Stockholmsmotiv, motivets mått: 35x50


Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:36:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/5 18:26:23 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bruno Karlsson

Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Läs mer om Bruno Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1495 Färglitografi
    3 st, Feliks Topolksi (1907-1989), 60x45
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:03
  • 1508 Färglitografi
    Adolf Hallman (1893-1968), 149/300, Rom 1960, moti..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:15
  • 1163 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 185/360, 1978, motiv..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:11
  • 1121 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). 189/290, motivet: 38x45
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:05
  • 1190 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), 3/5, löst blad, bladets ..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:30
  • 9446 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), signerad, 193/260, motiv..//
    Just nu: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:25