bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574315



*
Färglitografi (F)

nr 757 4315


Bruno Karlsson (f. 1927), 1991, 200/360, Stockholmsmotiv, motivets mått: 35x50


Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:36:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/5 18:26:23 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bruno Karlsson

Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1927.

Läs mer om Bruno Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9509 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Sverige. "Trumpetaren". Sign..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:20
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:36
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:34
  • 9106 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 166/260..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:13
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 19:02
  • 9233 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 april kl 18:26




Ladda ner broschyr