bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574315



*
Färglitografi (F)

nr 757 4315


Bruno Karlsson (f. 1927), 1991, 200/360, Stockholmsmotiv, motivets mått: 35x50


Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Startbud:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:36:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/5 18:26:23 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bruno Karlsson

Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker, född 1927.

Läs mer om Bruno Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7244 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:49
  • 9216 Färglitografi
    Allan Österlind (1855-1938), 5/30, kvinnor, motive..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:30
  • 9090 Färglitografi
    Anders Mellqvist, Trädgårdsmästarbostaden i Nyckel..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:10
  • 9207 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), 133/140, kvinna med ros..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:09
  • 9209 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), Hästar, 29/120, motivet..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:14
  • 9122 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 116/300, signerad, 75x56
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:21