bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7149 Etsning
    Axel Herman Hägg (1835-1921), Stadsmotiv, motivet:..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 18:21
  • 7126 Etsning
    Stig Borglind (1892-1965), 'Toscanskt landskap', m..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 19:01
  • 7111 Etsningar
    4 st, bland annat: Axel Tallberg (I860-1928)
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 20:38
  • 7116 Färgetsning
    Oidentifierad konstnär. EA-upplaga, 55x26
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 19:59
  • 7109 Kopparstick
    Efter Rubens, 1700-tal, bladets mått: 57x47
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 20:36
  • 7112 Träsnitt
    2 st, Palle Nielsen (1920-2000), 9x13 cm samt Anni..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    3 juli kl 20:39