bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5066 Etsning
    Albert Engström (1869-1940), Sverige. Moskva 1923,..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 december kl 19:30
  • 5420 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), Sverige. "Snoilsky", sign..//
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 december kl 20:59
  • 5012 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Han..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 december kl 19:51
  • 6313 Etsning
    Axel Törneman (1880-1925), man & flygplan, motivet..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 december kl 19:32
  • 5317 Etsning
    Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. 12/35, motive..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 december kl 20:43
  • 6509 Etsning
    Curt Asker (f. 1930), Sverige. EA-upplaga, motivet..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    18 december kl 20:57