bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3607 Akvarell
    + träsnitt, Kina, motivet: 26x12 & 25x27
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 19:56
  • 3232 Etsning
    Bengt Landin (f. 1933), "Höga hus", PT, motivet: 2..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 20:59
  • 4029 Etsning
    Eduard Wiiralt (1898-1954), Virve, signerad, 1943,..//
    Just nu: 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    17 oktober kl 19:30
  • 3333 Etsning
    Folke Gullby (1912-1982), 1948mm: 14x16
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 18:34
  • 3362 Etsning
    Helmer MasOlle (1884-1969), Badande kvinnor, motiv..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 19:12
  • 3364 Etsning
    Helmer MasOlle (1884-1969), Badande kvinnor, motiv..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 sept kl 19:15