bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9563 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), 1928, Porträtt, motivet:..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:29
  • 1037 Etsning
    Bruno Ekström (1941-1990), 1973, Katarinavägen, St..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:13
  • 8318 Etsning
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), signerad, mo..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 20:12
  • 9531 Etsning
    Carl Larsson (1853-1919), Den Glada Festen, Tryckt..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 19:32
  • 1576 Etsning
    efter Martin, utsikt af Stockholm tagen från Blasi..//
    Just nu: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:17
  • 9224 Etsning
    Fartyg, signerad, motivet: 50x63
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 jan kl 18:14