bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk bildkonstnär och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk bildkonstnär och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8045 Etsning
    Hans Norsbo (1897-1955), Stockholmsmotiv, signerad..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    24 augusti kl 19:15

Vad r den vrd?