bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 8118 Etsning
    + gravyr, 2 st. Piteå, 1800-tal, motivet: 14x37
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 18:43
  • 8053 Etsning
    M Gravé, Skolgården - Zinken, 1958, 2/10, motivet:..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 19:53
  • 7799 Kopparstick
    Gustave Comte De Tessin, Ja Ph LeBas, 1700-tal, mo..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 19:18
  • 1056 Träsnitt
    Adrian von Arkel, 3 damer, 1950-tal, 5/50, motivet..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 maj kl 18:28
  • 7336 Träsnitt
    Geo Gerrits, 1934 'Posrillon d amour', motivet: 18x14
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 maj kl 20:36