bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4284 Etsning
    Erik Olsson Sanda (1919-2006), 26/100, 1969, mm´: ..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:42
  • 4041 Etsning
    Gaston, "Solsken", motivet: 23x17
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:30
  • 4255 Etsning
    Karl X, motivet: 42x40
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 20:06
  • 4541 Etsning
    Mattias Fagerholm (f. 1952), PT, Skepp, motivet: 2..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:48
  • 4274 Etsning
    Signerad, Kvinna vid brunn, motivet: 14x11
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:35
  • 4543 Etsning
    Sven Erik Jakobsson, 235/295, motivet: 24x30
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    7 sept kl 18:50

Vad r den vrd?