bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7563005



*
Etsningar

nr 756 3005


2 st, Hans Norsbo (1897-1955), 1944 & 1947, 11 x 15 & 20 x 23


Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2012
kl 18:44:12


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/4 17:35:40 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Hans Norsbo

Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Hans Norsbo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik hans norsbo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7040 Etsning
    Anders Zorn (1860-1920), 'På Hemsö', motivet: 19, ..//
    Just nu: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 20:55
  • 5054 Etsning
    JF Martin (efter), 'Utsigt af Stockholm från Gusta..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:44
  • 5125 Etsning
    Katarinahissen, kolorerad, 23x31cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 20:14
  • 4300 Etsning
    signerad, 1927, motivet: 11x16
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:04
  • 5134 Etsning
    signerad. J. F. Martin, Blasieholmen, 34x53
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:32
  • 5046 Färgetsningar
    5 st, Stockholm, eftertryck, motivet: 23x32
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 augusti kl 19:23