KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7563245

Etsning

nr 756 3245

Axel Tallberg (I860-1928), Bamborough Castle, signerad, motivets mått: 57x45

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

650 kr

måndag 30 april 2012
kl 19:17:45

Axel Tallberg

Axel Tallberg, svensk bildkonstnär, grafiker, född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.

Läs mer om Axel Tallberg
Liknande föremål: axel tallberg bamborough castle etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev