KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7563245

ETSNING

nr 756 3245

Axel Tallberg (I860-1928), Bamborough Castle, signerad, motivets mått: 57x45

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

650 kr

måndag 30 april 2012
kl 19:17:45

Axel Tallberg

Axel Tallberg, svensk bildkonstnär, grafiker, född 1860 i Gävle, död i Solna utanför Stockholm 1928.

Läs mer om Axel Tallberg
Liknande föremål: etsning grafik axel tallberg bamborough castle etsningar grafik

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook