Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6082549



*

nr 608 2549


Anders Heller

(f. 1904), Sverige


Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32


Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.

Utrop:

100 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 november 2009
kl 19:27:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/10 22:26:39 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Anders Heller

Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.

Läs mer om Anders Heller
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9029 Kopparstick
    2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:15




Ladda ner broschyr