KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6082549
*
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:27:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:26:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8390 Carborundumets..
Teodor Radic. Signerad, numrerad ea, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:26
-
8107 Etsning
Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Hund. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:52
-
8065 Etsning
Oidentifierad konstnär. Stockholm, båtar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:21
-
8116 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. "Ljus och..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:56
-
8043 Etsning
Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Blomsteräng. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:11
-
8044 Etsningar
2 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Stockh..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:02
*
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 22:26:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8390 Carborundumets..
Teodor Radic. Signerad, numrerad ea, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:26 -
8107 Etsning
Cecilia Frisendahl (1922-2014), Sverige. Hund. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:52 -
8065 Etsning
Oidentifierad konstnär. Stockholm, båtar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:21
-
8116 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. "Ljus och..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:56 -
8043 Etsning
Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Blomsteräng. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:11 -
8044 Etsningar
2 st, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Stockh..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:02