bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahäst 6801314



*
Dalahäst

nr 680 1314


Tidigt 1900-tal, längd: 19, höjd: 19


Utrop:

300 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

8.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 februari 2011
kl 17:36:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/2 15:12:53 1      300 kr
1/2 16:52:41 2      400 kr
2/2 19:37:05 3      600 kr
3/2 15:07:14 1      500 kr
3/2 16:24:44 2      600 kr
3/2 16:25:02 2      700 kr
3/2 17:55:08 3      700 kr
3/2 19:46:56 4      1.200 kr
3/2 21:19:30 5      900 kr
3/2 21:20:10 5      1.500 kr
4/2 13:44:44 2      1.400 kr
4/2 13:45:10 2      1.800 kr
7/2 11:39:02 2      2.300 kr
7/2 14:14:12 6      1.900 kr
7/2 14:14:36 6      2.200 kr
7/2 14:15:05 6      2.400 kr
7/2 16:35:19 7      Vinnande bud
7/2 17:01:46 8      3.000 kr
7/2 17:28:43 4      4.200 kr
7/2 17:29:14 4      5.500 kr
7/2 17:29:47 4      6.500 kr
7/2 17:30:08 4      7.100 kr
7/2 17:30:36 4      8.000 kr
7/2 17:31:53 4      8.600 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
  • 1104 Skulptur
    "Fyllgubbe", höjd: 22 cm
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:02
  • 2014 Skulptur
    Axel Petersson Döderhultarn (1868-1925), Dragspela..//
    Just nu: 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:12
  • 2011 Skulptur
    Carl Milles (1875-1955), Änglahuvud, Stämplad Mill..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:54
  • 1378 Skulptur
    Isbjörn, Porslin, höjd: 20 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:13
  • 2004 Skulptur
    Julius Schmidt-Felling (1835-1920), brons, Stående..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:41
  • 1364 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Katt, längd: 33 cm
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:37