KONST / Litografier / Färglitografi 12246002

nr 1224 6002

Pablo Picasso

(1881-1973), Spanien

Färglitografi, Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. "Le Clown". Signerad Picasso, numrerad 73/200, daterad i trycket "24. 1. 62". Färgoffsetlitografi på Vellumpapper (Arches), 65x50,5 cm

Konditionsrapport: något gulnad

Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.

Utrop:

20.000 kr

Såld:

38.000 kr

måndag 10 december 2018
kl 20:21:30

  • Klassiska
  • 10 dec

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Pablo Picasso

Läs mer om Pablo Picasso