KONST / Litografier / Färglitografi 6252257

Färglitografi (F)

nr 625 2257

Pierre Olofsson (1921-1996). Sign. 58/86, 151x85

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

17.500 kr

måndag 22 februari 2010

21/2 11:43:07 1      ledande budet*

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)