KONST / Litografier / Färglitografi 6252257

Färglitografi (F)

nr 625 2257

Pierre Olofsson (1921-1996). Sign. 58/86, 151x85

Utrop:

10.000 kr

Startbud:

8.000 kr

Såld:

17.500 kr

måndag 22 februari 2010

21/2 11:43:07 1      ledande budet*

Pierre Olofsson

Pierre Olofsson, svensk bildkonstnär, tecknare, grafiker, född 1921 i Paris, död 1996.

Läs mer om Pierre Olofsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev