KONST / Litografier / Färglitografi 6252257

FÄRGLITOGRAFI (F)

nr 625 2257

Pierre Olofsson (1921-1996). Sign. 58/86, 151x85

Utrop:

10.000 kr

Startbud:

8.000 kr

Såld:

17.500 kr

måndag 22 februari 2010

21/2 11:43:07 1      högst eller lika just nu*

Pierre Olofsson

Pierre Olofsson, svensk bildkonstnär, tecknare, grafiker, född 1921 i Paris, död 1996.

Läs mer om Pierre Olofsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Liknande föremål: färglitografi grafik pierre olofsson sign signerad signatur litografier

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook