MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Snurrfåtölj 12409073

nr 1240 9073

Bruno Mathsson

(1907-1988), Sverige

Snurrfåtölj, Jetson, DUX, läder

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

4.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 11 mars 2019
kl 18:45:57

7/3 07:09:00 1      4.000 kr
11/3 18:04:05 2      Vinnande bud

Bruno Mathsson

Läs mer om Bruno Mathsson
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.