1014 Oljemålning

    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm

    Utrop: 18.000 kr

    29 april kl 18:54

  • 1014 Oljemålning
    Utrop: 18.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 18:54
  • 2029 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    22 april kl 18:21
  • 2084 Serigrafi
    Utrop: 12.000 kr

    22 april kl 19:07
  • 1028 Spegel
    + konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
    Utrop: 10.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 19:25
  • 1016 Oljemålning
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 19:08
  • 2038 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr

    22 april kl 19:26
  • 2047 Grafiskt blad
    Utrop: 8.000 kr

    22 april kl 20:33
  • 1009 Skrin
    Utrop: 10.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 18:56
  • 2003 Färglitografi
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    22 april kl 20:30
  • 1004 Oljemålning
    Utrop: 8.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 18:19
  • 4175 Matta
    orientalisk, Nain, Silkeinslag, 245x345 cm
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    22 april kl 20:20
  • 1006 Oljemålning
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 18:32

    2029 Färglitografi

    Hans Scherfig (1905-1979), Danmark. Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    22 april kl 18:21

  • 1011 Skulptur
    Utrop: 8.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 19:50
  • 1013 Oljemålning
    Utrop: 6.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 20:04
  • 1018 Skulptur
    Utrop: 6.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 20:38
  • 2098 Etsningar
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    22 april kl 20:21
  • 2035 Serigrafi
    Utrop: 6.000 kr

    22 april kl 18:12
  • 2001 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    22 april kl 18:20
  • 1001 Collage
    Utrop: 6.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 18:53
  • 4327 Takarmatur
    Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm
    Utrop: 5.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 19:05
  • 1029 Skrivbord
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 19:32
  • 4015 Skedar
    Utrop: 2.400 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    22 april kl 19:45
  • 2019 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 20:29
  • 2094 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    22 april kl 18:04

    2084 Serigrafi

    Utrop: 12.000 kr

    22 april kl 19:07

  • 4309 FÃ¥tölj
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    22 april kl 19:49
  • 4200 Diverse silver
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    22 april kl 19:52
  • 4331 HörnvitrinskÃ¥p
    Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm
    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 18:10
  • 4083 TrädgÃ¥rdsurnor
    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 19:19
  • 4018 Matbestick
    8 st, silver, 1800-tal. Längd: 20-22,5, vikt: 420g
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    22 april kl 20:11
  • 2036 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 20:51
  • 1008 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 18:49
  • 1003 Oljemålning
    Utrop: 5.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 19:41
  • 1002 Oljemålning
    Utrop: 5.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 19:50
  • 1005 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr

    om 9 dagar
    29 april kl 20:06
  • 2061 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr

    22 april kl 18:06
  • 4020 Armband
    Elis Kauppi (1921-2004), Sterlingsilver, kristall
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 18:12

    1028 Spegel

    Utrop: 10.000 kr

    29 april kl 19:25

  • 4048 ClubfÃ¥töljer
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    22 april kl 18:35
  • 2046 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    22 april kl 18:47
  • 2060 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr

    22 april kl 18:49
  • 2021 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    22 april kl 20:40
  • 3175 Barstolar
    ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 19:08
  • 3176 Barstolar
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 19:08
  • 2022 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    22 april kl 20:23
  • 4418 Takarmaturer
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 20:31
  • 4332 Byrå
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 20:39
  • 4371 Ring
    med briljanter. Vikt: 2,9g
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    22 april kl 20:47
  • 4245 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 20:47
  • 2053 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 19:52

    1016 Oljemålning

    Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Utställd på Waldemarsudde 2004, "Från trädgården. Signerad a tergo, Daterad, 1961. Olja på duk, 22x20 cm, yttermått inklusive ram: 25x23 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    29 april kl 19:08

  • 1038 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 19:55
  • 4395 Matta
    Bargi "Sevilla", Ull/Bambu/Bomull, 200x300 cm
    Utrop: 3.400 kr

    22 april kl 20:01