1014 Oljemålning
Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Utrop: 18.000 kr
29 april kl 18:54
1014 Oljemålning
Utrop: 18.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:54 -
2029 Färglitografi
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 8.000 kr
22 april kl 18:21 -
2084 Serigrafi
Utrop: 12.000 kr
22 april kl 19:07
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Utrop: 10.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 19:25 -
1016 Oljemålning
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 19:08 -
2038 Färglitografi
Utrop: 10.000 kr
22 april kl 19:26
2047 Grafiskt blad
Utrop: 8.000 kr
22 april kl 20:33 -
1009 Skrin
Utrop: 10.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:56 -
2003 Färglitografi
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 6.000 kr
22 april kl 20:30
1004 Oljemålning
Utrop: 8.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:19 -
4175 Matta
orientalisk, Nain, Silkeinslag, 245x345 cm
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 5.000 kr
22 april kl 20:20 -
1006 Oljemålning
Utrop: 8.000 kr
Aktuellt bud: 5.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:32
2029 Färglitografi
Hans Scherfig (1905-1979), Danmark. Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 8.000 kr
22 april kl 18:21
1011 Skulptur
Utrop: 8.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 19:50 -
1013 Oljemålning
Utrop: 6.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 20:04 -
1018 Skulptur
Utrop: 6.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 20:38
2098 Etsningar
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 4.000 kr
22 april kl 20:21 -
2035 Serigrafi
Utrop: 6.000 kr
22 april kl 18:12 -
2001 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 3.800 kr
22 april kl 18:20
1001 Collage
Utrop: 6.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:53 -
4327 Takarmatur
Rokokostil, lövformade prismor. Höjd: ca 100 cm
Utrop: 5.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 19:05 -
1029 Skrivbord
Utrop: 15.000 kr
Aktuellt bud: 3.600 kr
om 9 dagar
29 april kl 19:32
4015 Skedar
Utrop: 2.400 kr
Aktuellt bud: 3.200 kr
22 april kl 19:45 -
2019 Färglitografi
Utrop: 4.000 kr
22 april kl 20:29 -
2094 Färglitografi
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
22 april kl 18:04
2084 Serigrafi
Utrop: 12.000 kr
22 april kl 19:07
4309 Fåtölj
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
22 april kl 19:49 -
4200 Diverse silver
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
22 april kl 19:52 -
4331 Hörnvitrinskåp
Karl Johan, björk. Höjd: 202 cm
Utrop: 4.000 kr
22 april kl 18:10
4083 Trädgårdsurnor
Utrop: 4.000 kr
22 april kl 19:19 -
4018 Matbestick
8 st, silver, 1800-tal. Längd: 20-22,5, vikt: 420g
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 2.800 kr
22 april kl 20:11 -
2036 Färglitografi
Utrop: 4.000 kr
22 april kl 20:51
1008 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 18:49 -
1003 Oljemålning
Utrop: 5.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 19:41 -
Utrop: 5.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 19:50
1005 Akvarell
Utrop: 4.000 kr
om 9 dagar
29 april kl 20:06 -
2061 Färglitografi
Utrop: 3.600 kr
22 april kl 18:06 -
4020 Armband
Elis Kauppi (1921-2004), Sterlingsilver, kristall
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 18:12
1028 Spegel
Utrop: 10.000 kr
29 april kl 19:25
4048 Clubfåtöljer
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
22 april kl 18:35 -
2046 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
22 april kl 18:47 -
2060 Färglitografi
Utrop: 3.600 kr
22 april kl 18:49
2021 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.600 kr
22 april kl 20:40 -
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 19:08 -
3176 Barstolar
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 19:08
2022 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
22 april kl 20:23 -
4418 Takarmaturer
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 20:31 -
4332 Byrå
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 20:39
4371 Ring
med briljanter. Vikt: 2,9g
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.400 kr
22 april kl 20:47 -
4245 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 20:47 -
2053 Färglitografi
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 19:52
1016 Oljemålning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Utställd på Waldemarsudde 2004, "Från trädgården. Signerad a tergo, Daterad, 1961. Olja på duk, 22x20 cm, yttermått inklusive ram: 25x23 cm
Utrop: 10.000 kr
Aktuellt bud: 7.000 kr
29 april kl 19:08
1038 Oljemålning
Utrop: 3.000 kr
22 april kl 19:55 -
4395 Matta
Bargi "Sevilla", Ull/Bambu/Bomull, 200x300 cm
Utrop: 3.400 kr
22 april kl 20:01