MISCELLANEOUS / Jewellery / Brooch 10827100
nr 1082 7100
BROOCH
silver, emalj och stålgranater, 1930-tal,
silver, emalj och stålgranater, 1930-tal
600
SEK 300
Monday January 9 2017
at 20:50:05
3/1 21:58:56
6/1 14:55:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver