GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 10357852
nr 1035 7852
Josef Ekberg
(1877-1945), Sverige
Ytterfoder, Josef Ekberg (1877-1945), 1911, sgraffito, höjd: 19 cm, diameter: 20 cm
Kondition: slitage, skador
Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 maj 2016
kl 20:12:15
1/5 22:08:56
500 kr
2/5 17:25:40