GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 14765146
*
nr 1476 5146
Ytterfoder
2 st, Gefle / UE, "Anglais". Diameter: 14-17, höjd: 11-14 cm
Kondition: slitage
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 19:32:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/6 19:12:24
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor gefle keramik svensk keramik svenska keramiker ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:13
*
Ytterfoder
Kondition: slitage
nr 1476 5146
Ytterfoder
2 st, Gefle / UE, "Anglais". Diameter: 14-17, höjd: 11-14 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/6 19:12:24 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor gefle keramik svensk keramik svenska keramiker ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
9312 Ytterfoder
Ett par, glaserade, reliefdekor. Diameter: 37 cm, ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:13