GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vaser 4621058
nr 462 1058
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Lenght: ()
Vaser, 3 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Gustavsberg 1920-tal, grön dekor, höjd 21 cm, blå resp orange dekor höjd 8 cm, signerade Kåge
Wilhelm Kåge, born 1889 in Stockholm, dead 1960, Swedish ceramist.
300
SEK 300
Monday April 23 2007
at 16:00:00
23/4 09:59:13
- Thema-auction
Wilhelm Kåge
Read more about Wilhelm Kåge