Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9255131



*

nr 925 5131


Vas

Uppsala Ekeby Ingrid Atterberg, "Spiral", höjd: 27, 5


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2014
kl 19:24:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/11 13:32:46 1      Vinnande bud



  • Tema
  • 17 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 8235 Glas
    3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:03
  • 8124 Vas
    Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:45
  • 8069 Vaser
    2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53
  • 8234 Vaser
    Böhmen, 5 st. Höjd: 15-21,5
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:03
  • 8237 Vaser
    Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20




Ladda ner broschyr