GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13185434
*
nr 1318 5434
Vas
+ skål, Keramik, bland annat M Hennix. Höjd: 8-20 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 20:21:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 17:52:09
1
100 kr
6/4 19:56:00
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00
-
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
-
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:06
-
4177 Vas
glaserad stengodslera. Signerad Munk. Höjd: 25 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:12
-
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:18
*
Vas
nr 1318 5434
Vas
+ skål, Keramik, bland annat M Hennix. Höjd: 8-20 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 17:52:09 | 1 | 100 kr |
6/4 19:56:00 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål vas
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:00 -
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:40 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
-
2073 Vas
Dagmar Änggård (1944-2005), Sverige. Keramik. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:06 -
4177 Vas
glaserad stengodslera. Signerad Munk. Höjd: 25 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:12 -
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:18