bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13903142



*

nr 1390 3142


Vas

nutida, keramik. Höjd: 47 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 april 2021
kl 18:17:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/4 08:28:47 1      100 kr
12/4 18:11:41 2      150 kr
12/4 18:12:43 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nutida vas
  • 8083 Akvarell
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Vasabron. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 maj kl 18:02
  • 8055 Bestick
    6 + 6 delar, silver, Modell Vasa, 1961. Matknivar ..//
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 maj kl 18:55
  • 2012 Golvvas
    1950-tal, porslin. Signerad. Höjd: 50cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    24 maj kl 18:02
  • 8029 Golvvas
    Kina, nutida. Höjd: 54cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 maj kl 19:17
  • 8402 Ljusstakar & vas
    3 delar, Ett par, + vas, Orrefors, Gunnar Cyrén (1..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 maj kl 19:58
  • 8156 Penselvas
    Kina, 1900-tal, dekor med fågel, Porslin. Höjd: 28 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 maj kl 20:38




Ladda ner broschyr