GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13989195
*
nr 1398 9195
Vas
Mia Norén, keramik. Höjd: 22cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2021
kl 20:15:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/5 20:49:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik mia norén vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44
-
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:54
-
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17
*
Vas
nr 1398 9195
Vas
Mia Norén, keramik. Höjd: 22cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/5 20:49:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik mia norén vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44 -
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:54 -
3275 Vas
1800-tal, Kina, Landskapsmotiv, porslin. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:17