GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 6615182
*
nr 661 5182
VASE
with lid, + dish, ceramics, 19th/20th century,
med lock, + fat, Keramik, 1800-/1900-tal
Estimate:
100
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday October 11 2010
at 19:14:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/10 23:20:42
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik lock vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:38
-
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:07
*
VASE
nr 661 5182
VASE
with lid, + dish, ceramics, 19th/20th century,
med lock, + fat, Keramik, 1800-/1900-tal
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday October 11 2010 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/10 23:20:42 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik lock vas
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:38 -
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
in a week
3 juni at 20:07