GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 8358011
*
nr 835 8011
Vas
Keramik, Töreboda, höjd: 37 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2013
kl 19:56:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 17:30:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik töreboda vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09
-
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50
*
Vas
nr 835 8011
Vas
Keramik, Töreboda, höjd: 37 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/7 17:30:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik töreboda vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:09 -
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:09 -
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
om två veckor
12 jan kl 20:50



