Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15978011



*

nr 1597 8011


Vas

Keramik. "Les Heritiers", Aimé Cécil, Höjd: 33 cm


Kondition: nagg

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 12 februari 2024
kl 20:28:49


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: aimé cécil keramik vas
  • 4404 Bordsuppsats
    + vas, glas. Diameter: 14-20 cm, höjd: 13- 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:44
  • 3459 Golvvas
    Nittsjö, Blomsterdekor. Höjd: 41 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:10
  • 4403 Penselvas
    Kina. Diameter: 12 cm. Höjd: 28 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:09
  • 4007 Skål på fot
    + vas, 2 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018),..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:37
  • 4444 Vas
    + burk med lock, rött glas & Blå eld. Höjd: 6-11 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:40
  • 2008 Vas
    + skål, Iittala, Alvar Aalto (1898-1976), Finland...//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    11 mars kl 20:31




Ladda ner broschyr