Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 16878219



*

nr 1687 8219


Vas

Jonathan Adler, Keramik. Signerade. Höjd: 37 cm


Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 mars 2025
kl 20:32:54


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/3 08:54:51 1      1.000 kr
14/3 23:23:01 2      1.100 kr
14/3 23:23:47 2      Vinnande bud
17/3 14:13:16 1      1.200 kr
17/3 14:13:16 2      1.300 kr (Budbetjänt)
17/3 14:13:25 1      1.400 kr
17/3 14:13:25 2      1.500 kr (Budbetjänt)
17/3 14:16:32 1      1.600 kr
17/3 14:16:32 2      1.700 kr (Budbetjänt)
17/3 14:26:52 1      1.800 kr
17/3 14:26:52 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: jonathan adler keramik vas
  • 9057 Vas
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Signerad. Höjd..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9069 Vas
    höjd: 25cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:35
  • 8124 Vas
    Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9266 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:16
  • 8374 Vaser
    6 st, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:14
  • 8237 Vaser
    Böhmen, glas, ett par. Höjd: 22 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:34




Ladda ner broschyr