GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14834025

nr 1483 4025

Ilse Claeson

(1907-1999), Sverige

Vas, Rörstrand. Höjd: 12 cm

Konditionsrapport: krackeleringar, nagg

Ilse Claeson Roempke, född 1907, död 1999, svensk keramiker och textilkonstnär.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 19:29:19

Ilse Claeson

Läs mer om Ilse Claeson
Rörstrand