GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Vas 17354298
nr 1735 4298
Helena Tynell
(1918-2016), Finland
Vas, "Norrsken". Riihimäen Lasi OY. Signerad. Höjd: 22 cm
Kondition: nagg
Helena Tynell, finländsk formgivare född 1918, död 2016.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 19:27:55
27/10 19:06:34
3.000 kr
27/10 19:22:55