GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12343216

nr 1234 3216

Vas

fajans, Gustavsberg. Höjd: 25 cm

Konditionsrapport: slitage, skador, lagad

Utrop:

800 kr

Såld:

250 kr

måndag 11 februari 2019
kl 18:04:33

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.
Gustavsbergs Porslinfabrik
Gustavsbergs Studio