GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3284445
*
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 19:56:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Vas
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 19:56:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



