GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 6401529
*
nr 640 1529
Väggrelief
keramik, BH, Arabia, Finland, 20x29 cm
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2010
kl 18:03:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 20:55:01
1
200 kr
17/5 10:56:48
2
150 kr
17/5 11:04:58
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabia design europa finland finländsk finsk keramik norden nordeuropa nordeuropeisk reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56
*
Väggrelief
nr 640 1529
Väggrelief
keramik, BH, Arabia, Finland, 20x29 cm
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/5 20:55:01 | 1 | 200 kr |
17/5 10:56:48 | 2 | 150 kr |
17/5 11:04:58 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabia design europa finland finländsk finsk keramik norden nordeuropa nordeuropeisk reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56