LIGHTING / Wall lamps / Wall lamps 7096387
*
nr 709 6387
WALL LAMPS
one pair, ceramics, elephants, Denmark,
1 par, keramik, elefanter, danmark
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday August 15 2011
at 19:05:23
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/8 17:26:13
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska djur djurmotiv elefant elefanter europa keramik norden skandinavien skandinavisk väggbelysning vägglampor
-
8026 WALL BRACKET M..
'Regnaholm', IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:53
-
8025 WALL BRACKET M..
'Regnaholm', IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:51
-
9088 WALL BRACKET M..
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:54
-
8304 WALL LAMPS
Adrien Gardère, 'Melampo', Artemide, vinkelbar klä..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:57
*
WALL LAMPS
nr 709 6387
WALL LAMPS
one pair, ceramics, elephants, Denmark,
1 par, keramik, elefanter, danmark
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday August 15 2011 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/8 17:26:13 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska djur djurmotiv elefant elefanter europa keramik norden skandinavien skandinavisk väggbelysning vägglampor
-
8026 WALL BRACKET M..
'Regnaholm', IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:53 -
8025 WALL BRACKET M..
'Regnaholm', IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:51 -
9088 WALL BRACKET M..
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Gilt,..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:54
-
8304 WALL LAMPS
Adrien Gardère, 'Melampo', Artemide, vinkelbar klä..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:57