SILVER & METAL / Silver / Cutlery 8381460
nr 838 1460
CUTLERY
2 parts, silver/ben, 19th century, Ryska stämplar, Moscow, repaired.
2 delar, silver/ben, 1800-tal, Ryska stämplar, Moskva
Condition: lagad
1000
SEK 600
Monday August 5 2013
at 19:46:39
2/8 01:34:44
4/8 22:08:20
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver